RJCAT Consultancy --- Software Solutions
SINGAPORE SCHOOLS SPORTS COUNCIL
NATIONAL SCHOOL GAMES CANOEING CHAMPIONSHIP 2019
Announcement
Convenors
By Session
By School
Ranking
 
   
   
   



St. Joseph's Institution
Updated on : 11/04/2019
A-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-52 3 4 C1 - 500M Boat 1 Lucas Huan Zhi Kai 1 (2:13:16) QFY
01-24 2 4 C1 - 1000M Boat 1 Lucas Huan Zhi Kai 1 (4:50:50) QFY
 
A-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-24 1 2 C1 - 500M Boat 1 Lucas Huan Zhi Kai 1 (2:04:67) Pts-7
04-04 1 3 C1 - 1000M Boat 1 Lucas Huan Zhi Kai 1 (4:26:48) Pts-7
 
B-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-05 1 6 K1 - 500M Boat 2 James Tan Chao Wei 3 (2:16:84) QFY
02-51 3 3 K1 - 500M Boat 1 Alden Ler 1 (1:59:38) QFY
02-49 2 1 K2 - 500M Boat 2 Chee Wei Tze Michael Benjamin
Cheung Izac Ka-Wing
1 (2:05:52) QFY
02-64 4 3 K2 - 500M Boat 1 Ian Tan
Lim Zhi Quan Emmanuel
1 (1:58:66) QFY
02-60 2 4 K4 - 500M Boat 1 Branden Tee Yushen
Lim Keng Siong Reuben
Ryan Ang Zhong Jun
Yap Kwan Hee Xavier
1 (1:49:45) QFY
02-08 1 2 C1 - 500M Boat 1 Tan Hiok Kuek 3 (2:31:17) QFY
02-33 2 2 C1 - 500M Boat 2 Tay Ming Hao 2 (2:36:56) QFY
02-15 1 5 C2 - 500M Boat 2 Ben Nicholas Ng
Chew Sheng Ee Ethan
4 (2:22:56) ---
02-41 2 4 C2 - 500M Boat 1 Alexander Seah Min Rui
Wallace Chow
1 (2:19:23) QFY
01-22 2 5 K1 - 1000M Boat 2 Alden Ler 1 (4:45:83) QFY
01-34 3 3 K1 - 1000M Boat 1 James Tan Chao Wei 2 (4:59:33) QFY
01-12 1 3 K2 - 1000M Boat 1 Chee Wei Tze Michael Benjamin
Cheung Izac Ka-Wing
3 (4:17:60) QFY
01-36 3 5 K2 - 1000M Boat 2 Ian Tan
Lim Zhi Quan Emmanuel
1 (4:15:33) QFY
01-35 2 4 K4 - 1000M Boat 1 Lim Keng Siong Reuben
Nicholas Tan Yi-Jia
Ryan Ang Zhong Jun
Yap Kwan Hee Xavier
1 (3:57:59) QFY
01-08 1 3 C1 - 1000M Boat 1 Tay Ming Hao 1 (5:30:22) QFY
01-25 2 5 C1 - 1000M Boat 2 Tan Hiok Kuek 1 (5:27:00) QFY
01-15 1 2 C2 - 1000M Boat 1 Ben Nicholas Ng
Chew Sheng Ee Ethan
3 (4:33:74) QFY
01-33 2 2 C2 - 1000M Boat 2 Alexander Seah Min Rui
Wallace Chow
3 (5:21:46) QFY
 
B-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-05 1 5 K1 - 500M Boat 2 James Tan Chao Wei 3 (2:05:21) QFY
03-10 1 4 K2 - 500M Boat 1 Ian Tan
Lim Zhi Quan Emmanuel
1 (1:50:66) QFY
03-17 2 3 K2 - 500M Boat 2 Chee Wei Tze Michael Benjamin
Cheung Izac Ka-Wing
3 (1:57:63) QFY
03-02 1 2 K1 - 1000M Boat 1 James Tan Chao Wei 2 (4:48:33) QFY
03-03 1 5 K2 - 1000M Boat 1 Chee Wei Tze Michael Benjamin
Cheung Izac Ka-Wing
2 (4:15:15) QFY
 
B-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-23 1 2 K1 - 500M Boat 1 Alden Ler 1 (1:57:69) Pts-7
04-23 1 6 K1 - 500M Boat 2 James Tan Chao Wei 5 (2:05:69) Pts-2
04-42 1 1 K2 - 500M Boat 2 Chee Wei Tze Michael Benjamin
Cheung Izac Ka-Wing
6 (2:02:86) Pts-1
04-42 1 4 K2 - 500M Boat 1 Ian Tan
Lim Zhi Quan Emmanuel
1 (1:46:46) Pts-7
04-48 1 3 K4 - 500M Boat 1 Branden Tee Yushen
Lim Keng Siong Reuben
Ryan Ang Zhong Jun
Yap Kwan Hee Xavier
2 (1:45:49) Pts-5
04-32 1 2 C1 - 500M Boat 2 Tay Ming Hao 3 (2:24:57) Pts-4
04-32 1 6 C1 - 500M Boat 1 Tan Hiok Kuek 6 (2:26:42) Pts-1
04-40 1 3 C2 - 500M Boat 1 Alexander Seah Min Rui
Wallace Chow
6 (2:21:96) Pts-1
04-02 1 1 K1 - 1000M Boat 1 James Tan Chao Wei 5 (4:36:22) Pts-2
04-02 1 4 K1 - 1000M Boat 2 Alden Ler 2 (4:09:63) Pts-5
04-12 1 1 K2 - 1000M Boat 1 Chee Wei Tze Michael Benjamin
Cheung Izac Ka-Wing
6 (4:05:48) Pts-1
04-12 1 2 K2 - 1000M Boat 2 Ian Tan
Lim Zhi Quan Emmanuel
1 (3:42:46) Pts-7
04-18 1 3 K4 - 1000M Boat 1 Lim Keng Siong Reuben
Nicholas Tan Yi-Jia
Ryan Ang Zhong Jun
Yap Kwan Hee Xavier
3 (3:41:73) Pts-4
04-10 1 3 C1 - 1000M Boat 2 Tan Hiok Kuek 5 (5:15:29) Pts-2
04-10 1 4 C1 - 1000M Boat 1 Tay Ming Hao 3 (5:14:25) Pts-4
04-19 1 1 C2 - 1000M Boat 2 Alexander Seah Min Rui
Wallace Chow
5 (4:56:74) Pts-2
04-19 1 6 C2 - 1000M Boat 1 Ben Nicholas Ng
Chew Sheng Ee Ethan
6 (5:06:56) Pts-1
 
C-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-25 1 5 JK1 - 500M Boat 2 Gereon Lim Shize 2 (2:35:07) QFY
02-53 3 2 JK1 - 500M Boat 1 Gavin Tan Yong Sheng 2 (2:34:81) QFY
02-20 1 2 JK2 - 500M Boat 1 Ang Jia Jun
Lim Jing Han, Ryan
--- DSQ
02-46 2 1 JK2 - 500M Boat 2 Gereon Lim Shize
Hong Yee Teck, Michael
2 (2:20:78) QFY
02-06 1 2 K1 - 500M Boat 1 Bennett Tang Jing Rong 3 (2:15:30) QFY
02-31 2 1 K1 - 500M Boat 2 Ang Jia Jun 5 (3:23:43) ---
02-24 1 2 K2 - 500M Boat 1 Isaac Joshua Ang Kai Yi
Paul Yuen Yong Kang
1 (2:14:73) QFY
02-59 3 5 K2 - 500M Boat 2 Aldric Lim Wei Qi
Gratio Candid Wahyudinata
4 (2:36:82) ---
02-55 1 3 K4 - 500M Boat 1 Gavin Tan Yong Sheng
Hong Yee Teck, Michael
Lim Ding Kai
Reyes Tan Boon Xian
1 (2:02:88) QFY
02-09 1 3 C1 - 500M Boat 1 Heng Meng Hong, Javen 1 (2:46:66) QFY
02-34 2 2 C1 - 500M Boat 2 Yong Tze Wen Jeremy 1 (2:43:53) QFY
02-16 1 5 C2 - 500M Boat 2 Michael Ng Chen Han
Tay Jun Yi Javier
1 (2:32:17) QFY
02-42 2 3 C2 - 500M Boat 1 Goh Zheng Kai, Reiner
Yong Tze Wen Jeremy
1 (2:26:11) QFY
01-06 1 1 K1 - 1000M Boat 2 Bennett Tang Jing Rong 2 (4:48:17) QFY
01-23 2 3 K1 - 1000M Boat 1 Aldric Lim Wei Qi 3 (5:39:69) QFY
01-13 1 2 K2 - 1000M Boat 1 Lim Ding Kai
Reyes Tan Boon Xian
3 (4:37:60) QFY
01-31 2 1 K2 - 1000M Boat 2 Isaac Joshua Ang Kai Yi
Paul Yuen Yong Kang
2 (4:54:54) QFY
 
C-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-07 1 2 JK1 - 500M Boat 1 Gavin Tan Yong Sheng 3 (2:29:46) QFY
03-16 2 5 JK1 - 500M Boat 2 Gereon Lim Shize 5 (2:33:39) ---
03-13 1 4 JK2 - 500M Boat 2 Gereon Lim Shize
Hong Yee Teck, Michael
2 (2:13:21) QFY
 
C-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-28 1 6 JK1 - 500M Boat 1 Gavin Tan Yong Sheng 6 (2:27:06) Pts-1
04-38 1 1 JK2 - 500M Boat 2 Gereon Lim Shize
Hong Yee Teck, Michael
4 (2:18:93) Pts-3
04-22 1 6 K1 - 500M Boat 1 Bennett Tang Jing Rong 4 (2:13:75) Pts-3
04-47 1 3 K2 - 500M Boat 1 Isaac Joshua Ang Kai Yi
Paul Yuen Yong Kang
3 (2:09:20) Pts-4
04-34 1 4 K4 - 500M Boat 1 Gavin Tan Yong Sheng
Hong Yee Teck, Michael
Lim Ding Kai
Reyes Tan Boon Xian
2 (1:54:29) Pts-5
04-35 1 3 C1 - 500M Boat 2 Yong Tze Wen Jeremy 1 (2:31:54) Pts-7
04-35 1 4 C1 - 500M Boat 1 Heng Meng Hong, Javen 2 (2:36:92) Pts-5
04-44 1 3 C2 - 500M Boat 1 Goh Zheng Kai, Reiner
Yong Tze Wen Jeremy
1 (2:26:17) Pts-7
04-44 1 4 C2 - 500M Boat 2 Michael Ng Chen Han
Tay Jun Yi Javier
2 (2:30:84) Pts-5
04-08 1 1 K1 - 1000M Boat 1 Aldric Lim Wei Qi 6 (5:32:50) Pts-1
04-08 1 5 K1 - 1000M Boat 2 Bennett Tang Jing Rong 3 (4:39:25) Pts-4
04-17 1 2 K2 - 1000M Boat 2 Isaac Joshua Ang Kai Yi
Paul Yuen Yong Kang
4 (4:33:46) Pts-3
04-17 1 6 K2 - 1000M Boat 1 Lim Ding Kai
Reyes Tan Boon Xian
5 (4:36:32) Pts-2
 


1993-2019 RJCAT Consultancy. All Rights Reserved.
Send all your feedback regarding the website to [email protected]
All trademarks and registered trademarks appearing on rjcat.com are the property of their respective owners.