RJCAT Consultancy --- Software Solutions
SINGAPORE SCHOOLS SPORTS COUNCIL
NATIONAL SCHOOL GAMES CANOEING CHAMPIONSHIP 2019
Announcement
Convenors
By Session
By School
Ranking
 
   
   
   



Anglo-Chinese School (Independent)
Updated on : 11/04/2019
A-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-22 1 3 K2 - 500M Boat 1 Tan Jun Wei Aaron
Wong Seng Hong Ryan
2 (2:01:36) QFY
02-07 1 3 C1 - 500M Boat 1 Clement Chia Weijian 2 (2:27:91) QFY
02-52 3 5 C1 - 500M Boat 2 Douglas Tang 3 (2:30:42) QFY
02-40 2 4 C2 - 500M Boat 1 Hup Jun Jie
Tan Yi Hong
3 (2:19:79) QFY
01-16 1 2 K2 - 1000M Boat 1 Tan Jun Wei Aaron
Wong Seng Hong Ryan
2 (4:18:07) QFY
01-07 1 4 C1 - 1000M Boat 1 Clement Chia Weijian 1 (5:16:85) QFY
01-24 2 1 C1 - 1000M Boat 2 Douglas Tang 4 (5:33:31) ---
01-32 2 2 C2 - 1000M Boat 1 Hup Jun Jie
Tan Yi Hong
1 (4:41:52) QFY
 
A-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-12 1 3 C1 - 500M Boat 1 Clement Chia Weijian 2 (2:19:10) QFY
03-12 1 6 C1 - 500M Boat 2 Douglas Tang 4 (2:26:00) ---
 
A-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-45 1 5 K2 - 500M Boat 1 Tan Jun Wei Aaron
Wong Seng Hong Ryan
4 (1:58:48) Pts-3
03-18 1 1 K4 - 500M Boat 1 Brian Ng Jun Heng
Nicholas Cheok
Wei Yan Min Oo
Wong Jun Xiang
4 (1:44:16) Pts-3
04-24 1 1 C1 - 500M Boat 1 Clement Chia Weijian 6 (2:21:86) Pts-1
04-29 1 1 C2 - 500M Boat 1 Hup Jun Jie
Tan Yi Hong
4 (2:07:43) Pts-3
04-15 1 5 K2 - 1000M Boat 1 Tan Jun Wei Aaron
Wong Seng Hong Ryan
4 (4:19:08) Pts-3
03-01 1 6 K4 - 1000M Boat 1 Brian Ng Jun Heng
Nicholas Cheok
Wei Yan Min Oo
Wong Jun Xiang
4 (3:47:09) Pts-3
04-04 1 4 C1 - 1000M Boat 1 Clement Chia Weijian 3 (4:51:20) Pts-4
04-14 1 3 C2 - 1000M Boat 1 Hup Jun Jie
Tan Yi Hong
4 (4:37:47) Pts-3
 
B-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-05 1 1 K1 - 500M Boat 2 Wee Fang Hao 1 (2:02:72) QFY
02-51 3 2 K1 - 500M Boat 1 Soh Zhongsheng Matthew 2 (2:00:20) QFY
02-23 1 2 K2 - 500M Boat 1 Jishnu Talukdar
Matthew Lim Kai En
1 (2:01:75) QFY
02-58 3 2 K2 - 500M Boat 2 Lim Ze En, Matthias
Lucas Teo Rui-Zhe
1 (2:02:06) QFY
02-56 1 4 K4 - 500M Boat 1 Daniel Elias Boh Shao Gee
Lee Cheong Weng Justin
Noah Arul-Lim
Wayne Tan Junheng
3 (1:50:64) QFY
02-08 1 1 C1 - 500M Boat 2 Matthew Chan Zhi En 4 (2:31:72) ---
02-33 2 4 C1 - 500M Boat 1 Bryan Loo Pei Le 1 (2:35:66) QFY
02-41 2 3 C2 - 500M Boat 1 Bryan Loo Pei Le
Matthew Chan Zhi En
3 (2:20:70) QFY
01-05 1 1 K1 - 1000M Boat 2 Wee Fang Hao 2 (4:39:57) QFY
01-34 3 4 K1 - 1000M Boat 1 Soh Zhongsheng Matthew 1 (4:47:00) QFY
01-12 1 5 K2 - 1000M Boat 2 Lim Ze En, Matthias
Lucas Teo Rui-Zhe
1 (4:13:64) QFY
01-30 2 4 K2 - 1000M Boat 1 Jishnu Talukdar
Matthew Lim Kai En
1 (4:21:01) QFY
01-35 2 3 K4 - 1000M Boat 1 Daniel Elias Boh Shao Gee
Lee Cheong Weng Justin
Noah Arul-Lim
Wayne Tan Junheng
2 (3:58:20) QFY
01-08 1 4 C1 - 1000M Boat 1 Madabhushi Anirudh 3 (5:36:40) QFY
01-25 2 2 C1 - 1000M Boat 2 Yeo En, Joshua 4 (6:11:20) ---
01-15 1 4 C2 - 1000M Boat 1 Madabhushi Anirudh
Yeo En, Joshua
4 (4:43:66) ---
 
B-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-05 1 2 K1 - 500M Boat 1 Soh Zhongsheng Matthew 1 (1:55:79) QFY
03-10 1 3 K2 - 500M Boat 1 Jishnu Talukdar
Matthew Lim Kai En
2 (1:57:41) QFY
03-17 2 4 K2 - 500M Boat 2 Lim Ze En, Matthias
Lucas Teo Rui-Zhe
1 (1:53:34) QFY
03-02 1 3 K1 - 1000M Boat 2 Wee Fang Hao 1 (4:36:33) QFY
 
B-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-23 1 3 K1 - 500M Boat 2 Wee Fang Hao 3 (1:59:69) Pts-4
04-23 1 5 K1 - 500M Boat 1 Soh Zhongsheng Matthew 2 (1:58:17) Pts-5
04-42 1 3 K2 - 500M Boat 2 Lim Ze En, Matthias
Lucas Teo Rui-Zhe
2 (1:54:52) Pts-5
04-42 1 5 K2 - 500M Boat 1 Jishnu Talukdar
Matthew Lim Kai En
4 (1:57:39) Pts-3
04-48 1 6 K4 - 500M Boat 1 Daniel Elias Boh Shao Gee
Lee Cheong Weng Justin
Noah Arul-Lim
Wayne Tan Junheng
4 (1:47:69) Pts-3
04-32 1 3 C1 - 500M Boat 1 Bryan Loo Pei Le 4 (2:25:29) Pts-3
04-40 1 1 C2 - 500M Boat 1 Bryan Loo Pei Le
Matthew Chan Zhi En
5 (2:16:99) Pts-2
04-02 1 2 K1 - 1000M Boat 1 Soh Zhongsheng Matthew 1 (4:09:27) Pts-7
04-02 1 5 K1 - 1000M Boat 2 Wee Fang Hao 4 (4:12:06) Pts-3
04-12 1 3 K2 - 1000M Boat 2 Lim Ze En, Matthias
Lucas Teo Rui-Zhe
5 (3:59:87) Pts-2
04-18 1 2 K4 - 1000M Boat 1 Daniel Elias Boh Shao Gee
Lee Cheong Weng Justin
Noah Arul-Lim
Wayne Tan Junheng
5 (3:47:45) Pts-2
04-10 1 6 C1 - 1000M Boat 1 Madabhushi Anirudh 6 (5:21:49) Pts-1
 
C-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-39 2 1 JK1 - 500M Boat 2 Kendrick Ang Zhong Yi 1 (2:32:56) QFY
02-53 3 3 JK1 - 500M Boat 1 Glenn Ho Jun Kit 1 (2:22:11) QFY
02-20 1 3 JK2 - 500M Boat 1 Gavyn Oh Tzo Thea
Seah Nigel
1 (2:03:39) QFY
02-63 3 1 JK2 - 500M Boat 2 Low Xuan Wen
Wong Liang Cong Brandon
3 (2:29:71) QFY
02-06 1 1 K1 - 500M Boat 2 Kendrick Ang Zhong Yi 1 (2:12:71) QFY
02-31 2 4 K1 - 500M Boat 1 Seah Cohen 1 (2:08:27) QFY
02-50 2 1 K2 - 500M Boat 2 Chen Phang Yee Duncan
Ryan Ang Chu En
1 (2:27:60) QFY
02-59 3 3 K2 - 500M Boat 1 Glenn Ho Jun Kit
Toh Shin Kye, Marcus
1 (2:01:09) QFY
02-61 2 3 K4 - 500M Boat 1 Chen Phang Yee Duncan
Quay Zhong Herng, Derek
Ryan Ang Chu En
Ryan Lee Yui Kit
3 (2:05:82) QFY
02-09 1 4 C1 - 500M Boat 1 Yong Yi Wei Jonathan 3 (3:02:32) QFY
02-34 2 1 C1 - 500M Boat 2 Daniel Lau Joo Yen 2 (2:48:81) QFY
02-16 1 4 C2 - 500M Boat 1 Timothy Joo Qi Hui (Yu Qihui)
Yong Yi Wei Jonathan
4 (2:36:61) ---
02-42 2 2 C2 - 500M Boat 2 Daniel Lau Joo Yen
Muhammad Yasin Bin Din
3 (2:42:32) QFY
01-06 1 4 K1 - 1000M Boat 1 Seah Cohen 1 (4:38:25) QFY
01-23 2 1 K1 - 1000M Boat 2 Toh Shin Kye, Marcus 1 (4:50:44) QFY
01-13 1 5 K2 - 1000M Boat 2 Quay Zhong Herng, Derek
Ryan Lee Yui Kit
2 (4:36:19) QFY
01-31 2 2 K2 - 1000M Boat 1 Gavyn Oh Tzo Thea
Seah Nigel
1 (4:25:76) QFY
 
C-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-16 2 3 JK1 - 500M Boat 2 Kendrick Ang Zhong Yi 2 (2:16:04) QFY
03-16 2 4 JK1 - 500M Boat 1 Glenn Ho Jun Kit 1 (2:14:98) QFY
03-13 1 6 JK2 - 500M Boat 2 Low Xuan Wen
Wong Liang Cong Brandon
5 (2:22:97) ---
 
C-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-28 1 2 JK1 - 500M Boat 2 Kendrick Ang Zhong Yi 1 (2:14:05) Pts-7
04-28 1 3 JK1 - 500M Boat 1 Glenn Ho Jun Kit 2 (2:17:41) Pts-5
04-38 1 3 JK2 - 500M Boat 1 Gavyn Oh Tzo Thea
Seah Nigel
1 (2:08:12) Pts-7
04-22 1 3 K1 - 500M Boat 1 Seah Cohen 1 (2:03:59) Pts-7
04-22 1 4 K1 - 500M Boat 2 Kendrick Ang Zhong Yi 2 (2:06:29) Pts-5
04-47 1 2 K2 - 500M Boat 1 Glenn Ho Jun Kit
Toh Shin Kye, Marcus
1 (1:58:06) Pts-7
04-47 1 4 K2 - 500M Boat 2 Chen Phang Yee Duncan
Ryan Ang Chu En
6 (2:29:28) Pts-1
04-34 1 1 K4 - 500M Boat 1 Chen Phang Yee Duncan
Quay Zhong Herng, Derek
Ryan Ang Chu En
Ryan Lee Yui Kit
4 (2:00:63) Pts-3
04-35 1 2 C1 - 500M Boat 2 Daniel Lau Joo Yen 4 (2:47:64) Pts-3
04-35 1 6 C1 - 500M Boat 1 Yong Yi Wei Jonathan 6 (2:54:16) Pts-1
04-44 1 1 C2 - 500M Boat 2 Daniel Lau Joo Yen
Muhammad Yasin Bin Din
6 (2:51:77) Pts-1
04-08 1 3 K1 - 1000M Boat 2 Toh Shin Kye, Marcus 2 (4:37:78) Pts-5
04-08 1 4 K1 - 1000M Boat 1 Seah Cohen 1 (4:32:88) Pts-7
04-17 1 3 K2 - 1000M Boat 1 Gavyn Oh Tzo Thea
Seah Nigel
1 (4:13:50) Pts-7
04-17 1 5 K2 - 1000M Boat 2 Quay Zhong Herng, Derek
Ryan Lee Yui Kit
3 (4:30:87) Pts-4
 


1993-2019 RJCAT Consultancy. All Rights Reserved.
Send all your feedback regarding the website to [email protected]
All trademarks and registered trademarks appearing on rjcat.com are the property of their respective owners.