RJCAT Consultancy --- Software Solutions
SINGAPORE SCHOOLS SPORTS COUNCIL
NATIONAL SCHOOL GAMES CANOEING CHAMPIONSHIP 2019
Announcement
Convenors
By Session
By School
Ranking
 
   
   
   



Temasek Secondary School
Updated on : 11/04/2019
B-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-05 1 2 K1 - 500M Boat 1 Muhammad Nadym B Zulkepli 5 (2:23:69) ---
02-23 1 5 K2 - 500M Boat 2 Jayven Ang Shi Yang
Rafael Lim Kiat Wee
4 (2:22:87) ---
02-49 2 4 K2 - 500M Boat 1 Darrius Ang Wei-Quan
Dexter Tew Zhi Yong
3 (2:17:27) QFY
02-56 1 3 K4 - 500M Boat 1 Choo Yankai Thomas
Danish Haziq B Syefful-Neezam
Gavin Ng Cun Yang
Xavier Fong Kee Tat
4 (2:00:08) ---
01-22 2 3 K1 - 1000M Boat 1 Muhammad Nadym B Zulkepli 3 (5:00:13) QFY
01-30 2 2 K2 - 1000M Boat 1 Darrius Ang Wei-Quan
Dexter Tew Zhi Yong
2 (4:51:19) QFY
01-36 3 2 K2 - 1000M Boat 2 Jayven Ang Shi Yang
Rafael Lim Kiat Wee
5 (5:10:18) ---
01-18 1 3 K4 - 1000M Boat 1 Choo Yankai Thomas
Danish Haziq B Syefful-Neezam
Gavin Ng Cun Yang
Xavier Fong Kee Tat
3 (4:04:83) QFY
 
B-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-10 1 1 K2 - 500M Boat 1 Darrius Ang Wei-Quan
Dexter Tew Zhi Yong
4 (2:10:06) ---
03-02 1 1 K1 - 1000M Boat 1 Muhammad Nadym B Zulkepli 5 (5:01:63) ---
03-03 1 4 K2 - 1000M Boat 1 Darrius Ang Wei-Quan
Dexter Tew Zhi Yong
5 (4:48:27) ---
 
B-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-18 1 6 K4 - 1000M Boat 1 Choo Yankai Thomas
Danish Haziq B Syefful-Neezam
Gavin Ng Cun Yang
Xavier Fong Kee Tat
6 (4:03:61) Pts-1
 
C-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-39 2 5 JK1 - 500M Boat 2 Erik Nicholas 4 (3:14:60) ---
02-53 3 4 JK1 - 500M Boat 1 Wang Yunduo 4 (3:07:92) ---
02-46 2 5 JK2 - 500M Boat 2 Avrick Sng Jing Yi
Lim Shao Xuan, Zephan
4 (2:35:72) ---
02-63 3 3 JK2 - 500M Boat 1 Lim Cheung Teng
Yap Jun Ming
--- DNF
02-24 1 5 K2 - 500M Boat 2 Flanders Ee Liangkang
Torregosa Kane Vincent Garbanzos
5 (2:38:82) ---
02-50 2 2 K2 - 500M Boat 1 Amirul Hakimi Bin Mohd Yazeit
Choo Jun Ze, Zayne
4 (2:42:91) ---
02-55 1 2 K4 - 500M Boat 1 Avrick Sng Jing Yi
Lim Cheung Teng
Lim Shao Xuan, Zephan
Yap Jun Ming
4 (2:25:35) ---
01-06 1 3 K1 - 1000M Boat 1 Wang Yunduo 4 (6:27:25) ---
01-13 1 1 K2 - 1000M Boat 2 Amirul Hakimi Bin Mohd Yazeit
Choo Jun Ze, Zayne
6 (5:41:50) ---
01-31 2 3 K2 - 1000M Boat 1 Flanders Ee Liangkang
Torregosa Kane Vincent Garbanzos
5 (5:36:55) ---
 
A-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-01 1 2 K1 - 500M Boat 1 Gan Jia Xuan 4 (2:51:06) ---
01-01 1 4 K1 - 1000M Boat 1 Gan Jia Xuan --- DNF
 
B-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-12 1 4 JK1 - 500M Boat 1 Harini Narayanan 6 (3:06:26) ---
02-62 3 4 K1 - 500M Boat 1 Ng Bao Yi 3 (3:08:42) QFY
02-19 1 4 K2 - 500M Boat 1 Kelly Shardy Kusuma
Ng Jia Min
4 (2:37:91) ---
02-54 3 2 K2 - 500M Boat 2 Koh Xin Hui
Madhumita Shanmuga Sundaram
3 (2:39:03) QFY
02-10 1 2 K4 - 500M Boat 1 Amanda Lai Jia Xuan
Chloe Soo Wen Ting
Jewel Yap
Kellie Poh Hui Xin
2 (2:15:12) QFY
01-19 2 4 K1 - 1000M Boat 1 Harini Narayanan 4 (6:06:39) ---
01-10 1 3 K2 - 1000M Boat 1 Kelly Shardy Kusuma
Ng Jia Min
--- DNF
01-27 2 1 K2 - 1000M Boat 2 Koh Xin Hui
Madhumita Shanmuga Sundaram
--- DNF
 
B-Girls Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-15 1 6 K1 - 500M Boat 1 Ng Bao Yi --- DNF
03-08 1 6 K2 - 500M Boat 2 Koh Xin Hui
Madhumita Shanmuga Sundaram
6 (2:40:89) ---
03-14 1 3 K4 - 500M Boat 1 Amanda Lai Jia Xuan
Chloe Soo Wen Ting
Jewel Yap
Kellie Poh Hui Xin
3 (2:11:21) QFY
 
B-Girls Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-31 1 1 K4 - 500M Boat 1 Amanda Lai Jia Xuan
Chloe Soo Wen Ting
Jewel Yap
Kellie Poh Hui Xin
5 (2:14:37) Pts-2
04-05 1 4 K4 - 1000M Boat 1 Amanda Lai Jia Xuan
Chloe Soo Wen Ting
Jewel Yap
Kellie Poh Hui Xin
5 (4:36:75) Pts-2
 
C-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-13 1 3 JK1 - 500M Boat 1 Ng Sin Yi 5 (3:08:27) ---
02-38 2 1 JK1 - 500M Boat 2 Nurul Elfyna Binte Osman 5 (3:25:33) ---
02-17 1 4 JK2 - 500M Boat 1 Soh Wan Qing Jerlyn
Yip Jia Yu
--- DNF
02-43 2 6 JK2 - 500M Boat 2 Kylie Hon Yin Jing
Yep Ying Yi
2 (2:48:22) QFY
02-03 1 4 K1 - 500M Boat 1 Nurul Elfyna Binte Osman 4 (3:15:01) ---
02-28 2 5 K1 - 500M Boat 2 Lee Jamie --- DNF
02-21 1 5 K2 - 500M Boat 1 Soh Wan Qing Jerlyn
Yip Jia Yu
--- DNF
02-48 2 1 K2 - 500M Boat 2 Kylie Hon Yin Jing
Yep Ying Yi
4 (2:53:59) ---
01-03 1 2 K1 - 1000M Boat 1 Lee Jamie 4 (6:08:83) ---
01-20 2 5 K1 - 1000M Boat 2 Lydia Poh Bei Zi 4 (8:08:39) ---
01-11 1 2 K2 - 1000M Boat 1 Joyce Chew Shi Ying
Nobles Samantha De Guzman
4 (5:46:27) ---
01-28 2 1 K2 - 1000M Boat 2 Heidi Lim En Yi
Shakirah Nabihah Binte Mohd Nazri
--- DNF
 
C-Girls Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-30 1 2 JK2 - 500M Boat 2 Kylie Hon Yin Jing
Yep Ying Yi
4 (2:45:79) Pts-3
04-20 1 4 K4 - 500M Boat 1 Heidi Lim En Yi
Joyce Chew Shi Ying
Nobles Samantha De Guzman
Shakirah Nabihah Binte Mohd Nazri
3 (2:27:13) Pts-4
 


1993-2019 RJCAT Consultancy. All Rights Reserved.
Send all your feedback regarding the website to [email protected]
All trademarks and registered trademarks appearing on rjcat.com are the property of their respective owners.