RJCAT Consultancy --- Software Solutions
SINGAPORE SCHOOLS SPORTS COUNCIL
NATIONAL SCHOOL GAMES CANOEING CHAMPIONSHIP 2019
Announcement
Convenors
By Session
By School
Ranking
 
   
   
   



Gan Eng Seng School
Updated on : 11/04/2019
B-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-30 2 6 K1 - 500M Boat 2 Elsten Tok 1 (2:23:94) QFY
02-51 3 4 K1 - 500M Boat 1 Lim Shao En, Seth 5 (2:23:67) ---
02-58 3 5 K2 - 500M Boat 2 Lee Jim Hom
Lim Jun Kiat
3 (2:27:04) QFY
02-64 4 4 K2 - 500M Boat 1 Joseph Luther Tabaluyan
Kenneth Peh Jun Wei
2 (2:17:52) QFY
02-60 2 5 K4 - 500M Boat 1 Bai Jiyong
Ho Zong Da Delton
Lim Jing Kai
Lim Yu-Xuan, Ezra
2 (1:51:91) QFY
01-05 1 4 K1 - 1000M Boat 1 Lim Shao En, Seth 4 (5:03:36) ---
01-34 3 5 K1 - 1000M Boat 2 Elsten Tok 4 (5:16:12) ---
01-30 2 3 K2 - 1000M Boat 1 Joseph Luther Tabaluyan
Yeon Zhan Tze, Dylan
3 (4:52:82) QFY
01-36 3 1 K2 - 1000M Boat 2 Haresh S/O M Valliappan
Tay Kah Leong Clement
4 (5:07:64) ---
01-35 2 2 K4 - 1000M Boat 1 Bai Jiyong
Ho Zong Da Delton
Lim Jing Kai
Lim Yu-Xuan, Ezra
3 (4:00:83) QFY
 
B-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-10 1 6 K2 - 500M Boat 2 Lee Jim Hom
Lim Jun Kiat
6 (2:23:22) ---
03-17 2 2 K2 - 500M Boat 1 Joseph Luther Tabaluyan
Kenneth Peh Jun Wei
4 (2:13:10) ---
03-03 1 1 K2 - 1000M Boat 1 Joseph Luther Tabaluyan
Yeon Zhan Tze, Dylan
6 (4:52:40) ---
 
B-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-23 1 4 K1 - 500M Boat 2 Elsten Tok 6 (2:17:34) Pts-1
04-48 1 2 K4 - 500M Boat 1 Bai Jiyong
Ho Zong Da Delton
Lim Jing Kai
Lim Yu-Xuan, Ezra
5 (1:49:22) Pts-2
04-18 1 1 K4 - 1000M Boat 1 Bai Jiyong
Ho Zong Da Delton
Lim Jing Kai
Lim Yu-Xuan, Ezra
4 (3:47:19) Pts-3
 
C-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-39 2 4 JK1 - 500M Boat 1 Lu Wuyi 5 (3:32:35) ---
02-65 4 5 JK1 - 500M Boat 2 David Lim Yong En 5 (3:16:69) ---
02-20 1 1 JK2 - 500M Boat 2 Lim Wei Yang Wilfred
Teow Yong Pang
3 (2:38:92) QFY
02-46 2 2 JK2 - 500M Boat 1 Aidan Pang Jia Yi
Langdon Yeo Zhiyu
5 (2:36:41) ---
02-06 1 6 K1 - 500M Boat 2 Langdon Yeo Zhiyu 5 (2:59:00) ---
02-31 2 2 K1 - 500M Boat 1 Aidan Pang Jia Yi 4 (2:31:91) ---
02-50 2 4 K2 - 500M Boat 1 Hector Chieng
Tay Wei En , Keith
3 (2:42:27) QFY
02-59 3 2 K2 - 500M Boat 2 Choo Yan Kuan
Menon Reshav
--- DNF
02-55 1 4 K4 - 500M Boat 1 Lim Wei Yang Wilfred
Lim Zhe Xian
Shane Axel Raj
Teow Yong Pang
2 (2:08:65) QFY
01-06 1 2 K1 - 1000M Boat 1 Lu Wuyi 5 (7:04:30) ---
01-23 2 5 K1 - 1000M Boat 2 David Lim Yong En --- DNF
01-13 1 6 K2 - 1000M Boat 2 Lim Zhe Xian
Shane Axel Raj
4 (5:17:70) ---
01-31 2 4 K2 - 1000M Boat 1 Ariel Sufi Bobosa Bello Bin Mohamed Fare
Wee Zhen Teng
6 (5:58:86) ---
 
C-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-13 1 5 JK2 - 500M Boat 2 Lim Wei Yang Wilfred
Teow Yong Pang
6 (2:38:76) ---
03-09 1 1 K2 - 500M Boat 1 Hector Chieng
Tay Wei En , Keith
6 (2:35:93) ---
 
C-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-34 1 5 K4 - 500M Boat 1 Lim Wei Yang Wilfred
Lim Zhe Xian
Shane Axel Raj
Teow Yong Pang
--- DNF
 
B-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-12 1 5 JK1 - 500M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun 2 (2:37:40) QFY
02-37 2 1 JK1 - 500M Boat 2 Jaslyn Guan Jia Hui 3 (3:00:65) QFY
02-02 1 3 K1 - 500M Boat 1 Jaslyn Guan Jia Hui 3 (2:47:91) QFY
02-27 2 5 K1 - 500M Boat 2 Lina Lee Xian Yu 4 (2:59:75) ---
02-45 2 5 K2 - 500M Boat 2 Hu Yung Han
Tan Hui Shin Victoria
2 (2:28:75) QFY
02-54 3 4 K2 - 500M Boat 1 Su Myat Mon
Tay Hui Ling
1 (2:21:20) QFY
02-10 1 4 K4 - 500M Boat 1 Ang Shyan
Bernice Lian Jia Xin
Chan Jie Min, Germaine
Genesis Tan Ning
1 (2:06:90) QFY
01-02 1 4 K1 - 1000M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun 2 (5:08:26) QFY
01-19 2 1 K1 - 1000M Boat 2 Lee Qin Yan Natalie 3 (6:04:07) QFY
01-10 1 4 K2 - 1000M Boat 1 Su Myat Mon
Tay Hui Ling
3 (5:08:47) QFY
01-27 2 6 K2 - 1000M Boat 2 Hu Yung Han
Tan Hui Shin Victoria
3 (5:09:30) QFY
 
B-Girls Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-15 1 5 K1 - 500M Boat 1 Jaslyn Guan Jia Hui 4 (2:47:38) ---
03-08 1 4 K2 - 500M Boat 2 Hu Yung Han
Tan Hui Shin Victoria
3 (2:24;33) QFY
 
B-Girls Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-36 1 1 JK1 - 500M Boat 2 Jaslyn Guan Jia Hui 5 (2:49:65) Pts-2
04-36 1 5 JK1 - 500M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun 3 (2:38:71) Pts-4
04-46 1 2 K2 - 500M Boat 1 Su Myat Mon
Tay Hui Ling
4 (2:20:98) Pts-3
04-46 1 6 K2 - 500M Boat 2 Hu Yung Han
Tan Hui Shin Victoria
6 (2:30:02) Pts-1
04-31 1 3 K4 - 500M Boat 1 Ang Shyan
Bernice Lian Jia Xin
Chan Jie Min, Germaine
Genesis Tan Ning
2 (2:03:18) Pts-5
04-07 1 1 K1 - 1000M Boat 2 Lee Qin Yan Natalie 6 (5:56:58) Pts-1
04-07 1 5 K1 - 1000M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun 3 (4:59:46) Pts-4
04-16 1 1 K2 - 1000M Boat 2 Hu Yung Han
Tan Hui Shin Victoria
--- DNF
04-16 1 6 K2 - 1000M Boat 1 Su Myat Mon
Tay Hui Ling
5 (5:00:11) Pts-2
04-05 1 5 K4 - 1000M Boat 1 Ang Shyan
Bernice Lian Jia Xin
Chan Jie Min, Germaine
Genesis Tan Ning
2 (4:19:66) Pts-5
 
C-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-17 1 2 JK2 - 500M Boat 1 Bridget Lim Xuan
Joanne Anil Prasad
4 (3:08:14) ---
02-43 2 5 JK2 - 500M Boat 2 Tang Sook Yee, Elaine
Teo Kylie
4 (2:55:42) ---
02-21 1 4 K2 - 500M Boat 1 Chua Rui Shan
Nelly Qistina Binte Mohamed Nassier
3 (2:51:69) QFY
02-48 2 5 K2 - 500M Boat 2 Tang Sook Yee, Elaine
Teo Kylie
--- DNF
01-11 1 5 K2 - 1000M Boat 2 Bridget Lim Xuan
Joanne Anil Prasad
5 (6:22:41) ---
01-28 2 4 K2 - 1000M Boat 1 Dalilah Binte Muhammed Yusoff
Lim Song-Yu, Sonja
4 (6:00:95) ---
 
C-Girls Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-43 1 6 K2 - 500M Boat 1 Chua Rui Shan
Nelly Qistina Binte Mohamed Nassier
5 (2:48:91) Pts-2
04-20 1 1 K4 - 500M Boat 1 Chua Rui Shan
Dalilah Binte Muhammed Yusoff
Lim Song-Yu, Sonja
Nelly Qistina Binte Mohamed Nassier
4 (2:30:34) Pts-3
 


1993-2019 RJCAT Consultancy. All Rights Reserved.
Send all your feedback regarding the website to [email protected]
All trademarks and registered trademarks appearing on rjcat.com are the property of their respective owners.