RJCAT Consultancy --- Software Solutions
SINGAPORE SCHOOLS SPORTS COUNCIL
NATIONAL SCHOOL GAMES CANOEING CHAMPIONSHIP 2019
Announcement
Convenors
By Session
By School
Ranking
 
   
   
   



St. Andrew's Junior College
Updated on : 11/04/2019
A-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-04 1 2 K1 - 500M Boat 1 Jordan Chee 5 (2:37:12) ---
02-29 2 2 K1 - 500M Boat 2 Gan Rui Jie 4 (2:40:49) ---
02-22 1 4 K2 - 500M Boat 1 Joshua Arjanto
Tan Yu Yang
4 (2:19:85) ---
02-47 2 5 K2 - 500M Boat 2 Bryan Tan Wei An
Lai Weng Fung Joshua
--- DNF
02-07 1 4 C1 - 500M Boat 1 N Mufiz Ahmed 4 (2:53:16) ---
02-32 2 5 C1 - 500M Boat 2 Ralph Ong 4 (3:25:92) ---
02-14 1 3 C2 - 500M Boat 1 Dominic Samuel Teh
Josh Ong Zheng Qi
3 (2:28:54) QFY
02-40 2 1 C2 - 500M Boat 2 Christopher Arif Setiadharma
Quek Hong Dian, Isaac
4 (2:32:92) ---
01-04 1 2 K1 - 1000M Boat 1 Gan Rui Jie 5 (5:30:49) ---
01-21 2 5 K1 - 1000M Boat 2 Jordan Chee 4 (5:28:24) ---
01-16 1 3 K2 - 1000M Boat 1 Joshua Arjanto
Tan Yu Yang
--- DNF
01-29 2 5 K2 - 1000M Boat 2 Bryan Tan Wei An
Lai Weng Fung Joshua
4 (5:03:23) ---
01-07 1 3 C1 - 1000M Boat 1 N Mufiz Ahmed 4 (6:36:17) ---
01-24 2 6 C1 - 1000M Boat 2 Cheah Zheng Wei, Jeremy 6 (6:43:27) ---
01-14 1 2 C2 - 1000M Boat 1 Christopher Arif Setiadharma
Quek Hong Dian, Isaac
2 (5:27:66) QFY
01-32 2 1 C2 - 1000M Boat 2 Dominic Samuel Teh
Josh Ong Zheng Qi
5 (5:29:51) ---
 
A-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
03-18 1 4 K4 - 500M Boat 1 Amirul Shahfiq B Shahril
Jerome Goh Zhi Sheng
Lee Wen Rui
Tan Zhi Kai Xavier
6 (1:49:43) Pts-1
04-29 1 6 C2 - 500M Boat 1 Dominic Samuel Teh
Josh Ong Zheng Qi
6 (2:35:84) Pts-1
03-01 1 3 K4 - 1000M Boat 1 Amirul Shahfiq B Shahril
Jerome Goh Zhi Sheng
Lee Wen Rui
Tan Zhi Kai Xavier
6 (4:01:06) Pts-1
04-14 1 5 C2 - 1000M Boat 1 Christopher Arif Setiadharma
Quek Hong Dian, Isaac
5 (5:19:37) Pts-2
 
A-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-11 1 2 JK1 - 500M Boat 1 Cheng Ming Jen, Tristerbelle 5 (3:03:41) ---
02-36 2 5 JK1 - 500M Boat 2 Nur Insyirah Bte Muhammad A A 5 (3:18:36) ---
02-01 1 5 K1 - 500M Boat 2 Oh Jia Wen 5 (3:12:48) ---
02-26 2 4 K1 - 500M Boat 1 Charmian Lor Wen Xin 4 (3:21:51) ---
02-18 1 5 K2 - 500M Boat 2 Cheng Shinn Yinn Trina
Lian Si Hui
5 (3:02:69) ---
02-44 2 4 K2 - 500M Boat 1 Aw-Yong Cher Hooi, Lydia
Irene Samantha Chew Si Xin
4 (2:33:87) ---
01-01 1 5 K1 - 1000M Boat 2 Cheng Ming Jen, Tristerbelle 4 (6:01:96) ---
01-17 2 4 K1 - 1000M Boat 1 Miza Farihah Bte Mohamed A 4 (6:19:37) ---
01-09 1 5 K2 - 1000M Boat 2 Cheng Shinn Yinn Trina
Lian Si Hui
5 (6:34:98) ---
01-26 2 3 K2 - 1000M Boat 1 Aw-Yong Cher Hooi, Lydia
Irene Samantha Chew Si Xin
4 (5:27:43) ---
 
A-Girls Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
03-11 1 2 K4 - 500M Boat 1 Cazel Muk Kai En
Claire Ho Su Suan
Elizabeth Lee Yunwen
Poon Wai Yee
5 (2:08:29) Pts-2
03-04 1 2 K4 - 1000M Boat 1 Cazel Muk Kai En
Claire Ho Su Suan
Elizabeth Lee Yunwen
Poon Wai Yee
5 (4:43:04) Pts-2
 


1993-2019 RJCAT Consultancy. All Rights Reserved.
Send all your feedback regarding the website to [email protected]
All trademarks and registered trademarks appearing on rjcat.com are the property of their respective owners.