RJCAT Consultancy --- Software Solutions
NATIONAL SCHOOL GAMES
SSSC CANOEING CHAMPIONSHIP 2018
Announcement
Convenors
By Session
By School
Ranking
 
   
   
   



Gan Eng Seng School
Updated on : 05/04/2018
B-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-05 1 5 K1 - 500M Boat 2 Lim Shao En, Seth 5 ---
02-68 4 4 K1 - 500M Boat 1 Joseph Luther Tabaluyan 4 ---
02-23 1 1 K2 - 500M Boat 2 Muhammad Sami' Genc
Dylan Kennard Muljono Djojo
4 ---
02-59 3 4 K2 - 500M Boat 1 Ryan Ng Jun Heng
Joshwa Sim Bin Hong
4 ---
02-61 2 2 K4 - 500M - Ho Zong Da Delton
Tay Xuen Ye
Bai Jiyong
David Zhang Bingshun
3 QFY
02-33 2 3 C1 - 500M Boat 1 Yeo Jun Jie, Brandon 5 ---
02-15 1 2 C2 - 500M Boat 1 Muhammad Haiqal B Mohd Yazit
Ramir Singh Sidhu
6 ---
01-39 3 1 K1 - 1000M Boat 2 Lim Shao En, Seth 5 ---
01-43 4 4 K1 - 1000M Boat 1 Kenneth Peh Jun Wei 5 ---
01-12 1 5 K2 - 1000M Boat 2 Adrian Low Rui Xiang
Chow Jia Hong
5 ---
01-32 2 3 K2 - 1000M Boat 1 Ryan Ng Jun Heng
Joshwa Sim Bin Hong
3 QFY
01-20 1 5 K4 - 1000M - Ho Zong Da Delton
Tay Xuen Ye
Bai Jiyong
David Zhang Bingshun
3 QFY
01-27 2 2 C1 - 1000M Boat 1 Yeo Jun Jie, Brandon 5 ---
01-15 1 2 C2 - 1000M Boat 1 Muhammad Haiqal B Mohd Yazit
Ramir Singh Sidhu
6 ---
 
B-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-03 1 1 K2 - 1000M Boat 1 Ryan Ng Jun Heng
Joshwa Sim Bin Hong
6 ---
 
B-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-43 1 1 K4 - 500M - Ho Zong Da Delton
Tay Xuen Ye
Bai Jiyong
David Zhang Bingshun
5 Pts-2
04-18 1 6 K4 - 1000M - Ho Zong Da Delton
Tay Xuen Ye
Bai Jiyong
David Zhang Bingshun
5 Pts-2
 
C-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-25 1 5 JK1 - 500M Boat 2 Long Yi Hao 3 QFY
02-53 3 2 JK1 - 500M Boat 1 Aidan Pang Jia Yi 5 ---
02-67 3 4 JK2 - 500M Boat 1 S Ashwin
Long Yi Hao
4 ---
02-06 1 1 K1 - 500M Boat 2 Elsten Tok 2 QFY
02-31 2 4 K1 - 500M Boat 1 Chow Tze Howe 6 ---
02-50 2 2 K2 - 500M Boat 1 Javier Leong
Lim Yu-xuan, Ezra
2 QFY
02-62 2 2 K4 - 500M - Lim Jun Kiat
Lee Jim Hom
Haresh S/O M Valliappan
Tay Kah Leong Clement
3 QFY
01-06 1 6 K1 - 1000M Boat 2 Elsten Tok 5 ---
01-25 2 3 K1 - 1000M Boat 1 Chow Tze Howe --- DNS
01-13 1 4 K2 - 1000M Boat 1 Javier Leong
Lim Yu-xuan, Ezra
4 ---
 
C-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-12 1 5 JK1 - 500M Boat 2 Long Yi Hao 6 ---
03-15 1 4 K2 - 500M Boat 1 Javier Leong
Lim Yu-xuan, Ezra
3 QFY
03-19 1 2 K4 - 500M - Lim Jun Kiat
Lee Jim Hom
Haresh S/O M Valliappan
Tay Kah Leong Clement
5 ---
 
C-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-26 1 5 K1 - 500M Boat 2 Elsten Tok 6 Pts-1
04-47 1 6 K2 - 500M Boat 1 Javier Leong
Lim Yu-xuan, Ezra
4 Pts-3
 
B-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-12 1 5 JK1 - 500M Boat 1 Felicia Koh 3 QFY
02-52 3 2 JK1 - 500M Boat 2 Jaslyn Guan Jia Hui 3 QFY
02-02 1 1 K1 - 500M Boat 2 Ng Georgia 2 QFY
02-65 3 4 K1 - 500M Boat 1 Felica Koh 2 QFY
02-19 1 1 K2 - 500M Boat 2 Chui Kar Lam
Lee Qin Yan Natalie
4 ---
02-54 3 4 K2 - 500M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun
Chan Jie Min, Germaine
2 QFY
02-10 1 3 K4 - 500M - Tay Hui Ling
Bernice Lian Jia Xin
Su Myat Mon
Hu Yung Han
2 QFY
01-02 1 2 K1 - 1000M Boat 2 Ng Georgia 1 QFY
01-21 2 1 K1 - 1000M Boat 1 Lee Qin Yan Natalie 4 ---
01-10 1 4 K2 - 1000M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun
Chan Jie Min, Germaine
1 QFY
01-40 3 2 K2 - 1000M Boat 2 Tan Hui Shin Victoria
Jaslyn Guan Jia Hui
4 ---
01-36 2 3 K4 - 1000M - Tay Hui Ling
Bernice Lian Jia Xin
Su Myat Mon
Hu Yung Han
2 QFY
 
B-Girls Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-13 1 5 JK1 - 500M Boat 1 Felicia Koh 6 ---
03-13 1 6 JK1 - 500M Boat 2 Jaslyn Guan Jia Hui 4 ---
03-24 1 2 K1 - 500M Boat 1 Felica Koh 4 ---
03-24 1 3 K1 - 500M Boat 2 Ng Georgia 1 QFY
03-14 1 2 K2 - 500M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun
Chan Jie Min, Germaine
1 QFY
03-22 1 3 K4 - 500M - Tay Hui Ling
Bernice Lian Jia Xin
Su Myat Mon
Hu Yung Han
2 QFY
03-07 1 4 K4 - 1000M - Tay Hui Ling
Bernice Lian Jia Xin
Su Myat Mon
Hu Yung Han
1 QFY
 
B-Girls Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-25 1 5 K1 - 500M Boat 2 Ng Georgia 3 Pts-4
04-46 1 5 K2 - 500M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun
Chan Jie Min, Germaine
3 Pts-4
04-30 1 5 K4 - 500M - Tay Hui Ling
Bernice Lian Jia Xin
Su Myat Mon
Hu Yung Han
4 Pts-3
04-07 1 3 K1 - 1000M Boat 2 Ng Georgia 2 Pts-5
04-16 1 3 K2 - 1000M Boat 1 Carmen Lai Yue Yun
Chan Jie Min, Germaine
3 Pts-4
04-05 1 2 K4 - 1000M - Tay Hui Ling
Bernice Lian Jia Xin
Su Myat Mon
Hu Yung Han
3 Pts-4
 
C-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-13 1 2 JK1 - 500M Boat 1 Nicolette Hoe 5 ---
02-58 3 5 JK1 - 500M Boat 2 Tham Xin Yan 4 ---
02-63 3 4 JK2 - 500M Boat 1 Nicolette Hoe
Tham Xin Yan
4 ---
02-03 1 6 K1 - 500M Boat 1 Lim Kai Xin Megan 5 ---
02-28 2 2 K1 - 500M Boat 2 Mahendran Krisha 5 ---
02-48 2 4 K2 - 500M Boat 1 Lim Zhi Yi Sherri
Ng N G
4 ---
01-03 1 4 K1 - 1000M Boat 2 Mahendran Krisha 5 ---
01-22 2 1 K1 - 1000M Boat 1 Lim Kai Xin Megan --- DNF
01-11 1 2 K2 - 1000M Boat 1 Lim Zhi Yi Sherri
Ng N G
4 QFY
 
C-Girls Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-08 1 1 K2 - 1000M Boat 1 Lim Zhi Yi Sherri
Ng N G
4 QFY
 
C-Girls Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-48 1 1 K4 - 500M - Seryna Camillia Binte Mohammad Khairrula
Shermaine Kong Yok Lam
Desiree Lim Yu En
Shaynee Tan Yan Ting
4 Pts-3
04-13 1 6 K2 - 1000M Boat 1 Lim Zhi Yi Sherri
Ng N G
6 Pts-1
 


1993-2018 RJCAT Consultancy. All Rights Reserved.
Send all your feedback regarding the website to [email protected]
All trademarks and registered trademarks appearing on rjcat.com are the property of their respective owners.