RJCAT Consultancy --- Software Solutions
NATIONAL SCHOOL GAMES
SSSC CANOEING CHAMPIONSHIP 2018
Announcement
Convenors
By Session
By School
Ranking
 
   
   
   



St. Andrew's Junior College
Updated on : 05/04/2018
A-Boys Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-04 1 3 K1 - 500M Boat 2 Matthew Khoo Qin Hak 5 ---
02-29 2 1 K1 - 500M Boat 1 Christopher Samuel Sinaga 4 ---
02-22 1 1 K2 - 500M Boat 2 Nan Jun Hao
Lim Zhi Sen, Joven
5 ---
02-47 2 3 K2 - 500M Boat 1 Nicholas Ng Heok Ping
Soh Jin Wen Joshua
3 QFY
02-57 1 3 K4 - 500M - Lum Xuan Zheng
Adrianus Tjoatja Widjaja
Ng Bing Sheng
Lee Wen Rui
2 QFY
02-07 1 2 C1 - 500M Boat 2 Jasper Chong Zi Heng 6 ---
02-32 2 1 C1 - 500M Boat 1 Ivan Yeo Wen Quan 6 ---
02-14 1 5 C2 - 500M Boat 1 James Tan Kai Yong
Wang Evan
5 ---
02-40 2 6 C2 - 500M Boat 2 Loh Yang Xian
Shonn Tan
4 ---
01-04 1 2 K1 - 1000M Boat 2 Keenan Ryton Allan 5 ---
01-23 2 1 K1 - 1000M Boat 1 Joel Sng Zhen Wei 4 ---
01-17 1 1 K2 - 1000M Boat 2 Nicholas Ng Heok Ping
Soh Jin Wen Joshua
3 QFY
01-31 2 3 K2 - 1000M Boat 1 Nan Jun Hao
Lim Zhi Sen, Joven
5 ---
01-18 1 2 K4 - 1000M - Lum Xuan Zheng
Adrianus Tjoatja Widjaja
Ng Bing Sheng
Lee Wen Rui
3 QFY
01-07 1 3 C1 - 1000M Boat 2 Tay Rui Yang, Ryan 5 ---
01-26 2 5 C1 - 1000M Boat 1 Ivan Yeo Wen Quan 6 ---
01-14 1 4 C2 - 1000M Boat 1 James Tan Kai Yong
Wang Evan
5 ---
01-34 2 6 C2 - 1000M Boat 2 Choo Zhi Xuan
Edison Koh Rui Xuan
5 ---
 
A-Boys Semi
Order Semi Lane Event Boat Name Pos Remark
03-25 1 3 K4 - 500M - Lum Xuan Zheng
Adrianus Tjoatja Widjaja
Ng Bing Sheng
Lee Wen Rui
3 QFY
03-09 1 5 K4 - 1000M - Lum Xuan Zheng
Adrianus Tjoatja Widjaja
Ng Bing Sheng
Lee Wen Rui
2 QFY
 
A-Boys Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
04-45 1 1 K2 - 500M Boat 1 Nicholas Ng Heok Ping
Soh Jin Wen Joshua
5 Pts-2
04-36 1 1 K4 - 500M - Lum Xuan Zheng
Adrianus Tjoatja Widjaja
Ng Bing Sheng
Lee Wen Rui
5 Pts-2
04-15 1 6 K2 - 1000M Boat 2 Nicholas Ng Heok Ping
Soh Jin Wen Joshua
6 Pts-1
04-09 1 5 K4 - 1000M - Lum Xuan Zheng
Adrianus Tjoatja Widjaja
Ng Bing Sheng
Lee Wen Rui
5 Pts-2
 
A-Girls Heat
Order Heat Lane Event Boat Name Pos Remark
02-11 1 6 JK1 - 500M Boat 1 Felicia Phun Yue Yun 5 ---
02-36 2 2 JK1 - 500M Boat 2 Haney Herlina Bte Hardiyanto 6 ---
02-01 1 3 K1 - 500M Boat 1 Bernice Lee Pei Pei 5 ---
02-26 2 2 K1 - 500M Boat 2 Celestine Teo Cui Wen 4 ---
02-18 1 2 K2 - 500M Boat 2 Oh Wan Jenn,tanya
Gloria Chan Wan Bing
4 ---
02-44 2 4 K2 - 500M Boat 1 Liang Yun Xuan, Roanne Judith
Michelle Stephanie Lee Xueqi
4 ---
01-01 1 3 K1 - 1000M Boat 2 Wan Kaede (Wen Kaiting) --- DNF
01-19 2 2 K1 - 1000M Boat 1 Kong Shao Ci, Tammy 5 ---
01-09 1 5 K2 - 1000M Boat 2 Celeste Kay
Kong Shao Ci, Tammy
4 ---
01-28 2 3 K2 - 1000M Boat 1 Bernice Lee Pei Pei
Celestine Teo Cui Wen
4 ---
 
A-Girls Final
Order Final Lane Event Boat Name Pos Remark
03-20 1 4 K4 - 500M - Tan Ginn
Amirah Bte Mohd Amin
Christina Fong Li Ying
Cazel Muk Kai En
5 Pts-2
03-05 1 6 K4 - 1000M - Fabregas Zamantha Mutuc
Amirah Bte Mohd Amin
Christina Fong Li Ying
Cazel Muk Kai En
5 Pts-2
 


1993-2018 RJCAT Consultancy. All Rights Reserved.
Send all your feedback regarding the website to [email protected]
All trademarks and registered trademarks appearing on rjcat.com are the property of their respective owners.